İçeriğe geç

Sepet

Sepetiniz boş

OYE HAKKINDA

Sizi gözlerinizi açmaya davet ediyoruz…

 

Mayo görünümüyle şık stil arasındaki çizgileri bulanıklaştıran OYE Swimwear markası ‘Open Your Eyes’ (Gözlerini Aç) mesajıyla kullanıcıları gözlerini açmaya ve denizin ötesinde bir yaz modası düşünmeye davet ediyor. Baştan çıkarıcı siluetler ve çarpıcı, ilerici bir estetikle eşanlamlı hale gelen OYE Swimwear her koleksiyonunda konfor, kolaylık ve kullanılabilirliği plajın ötesine taşıyan dinamik ve iddialı tasarımlar sunuyor.

İkiz kız kardeşler Ayça ve Zeynep Sadıkoğlu tarafından 2007 yılında kurulan İstanbul merkezli marka, mayolara farklı bir yaklaşımı benimsiyor. Biri Johns Hopkins University, diğeri Haverford College’da üniversite eğitimlerini tamamlayan kız kardeşler sinema ve halkla ilişkiler alanlarında kariyer yapmak için New York’a yerleşti. Hindistan’daki bir tatilleri sırasında Jaipur’da buldukları güzel bir taşı kendileri için özel bir mayo tasarımında kullandılar. Hem arkadaşlarının hem başkalarının dikkatini çeken bu özgün stil, Sadıkoğlu kardeşleri siparişle özel mayolar tasarlamaya teşvik etti. Talep arttıkça kız kardeşler kısa sürede bu alanda çalışmak istediklerini anladılar. Ve günümüzde dünya çapında önemli mağazalarda satılacak kapsamlı bir mayo işini kurmak ve geliştirmek üzere İstanbul’a dönmeye karar verdiler.

Kız kardeşlerin her biri markaya kendi beceri ve uzmanlıklarını katıyor. Ayça, sanat tarihi ile sinema ve medya alanındaki eğitimiyle tasarımlarda görülen kreatif unsura katkıda bulunurken Zeynep, işletme ve ekonomi alanındaki eğitimiyle işin finansal tarafını yönetiyor. Markanın özündeki bu ikilik her koleksiyondaki çeşitli dokunuşlarla kendini gösteriyor. Sade hatlar ve gizli siluetlerle dikkat çekici kesimler ve dantel detaylar arasındaki kontrastlar özgün tasarımların imzasını oluşturuyor.

Uluslararası yaşam tarzlarından ve ortak seyahat tutkularından ilham alan kız kardeşler her biri olağanüstü cazibe ve stil arayışıyla en kaliteli kumaşlardan el yapımı giyilebilir ama iddialı parçalar yaratma yaklaşımını benimsiyor. İstanbul’un kalbindeki bir atölyede elde tamamlanan her parça üstün kaliteyi ve benzersiz bir estetiği yansıtıyor.

OYE sizi Gözlerinizi Açmaya davet ediyor...